Fipron 268mg spot-on L a.u.v. sol 1x2,68 ml (pipety)

Kód: 04859600
Neohodnoceno
Značka: Bioveta
247 Kč
Odešleme co nejrychleji
Můžeme doručit do:
7.10.2022
Možnosti doručení


Detailní informace

Detailní popis produktu

FIPRON SPOT-ON roztok pro nakapání na kůži je antiparazitikum pro léčbu a prevenci napadení blechami a klíšťaty u psů a pro léčbu a kontrolu alergie na bleší kousnutí (FAD) u psů. Účinnost proti napadení blechami po dobu 2 měsíců, proti přisátí klíšťaty po dobu 1 měsíce. Balení obsahuje 1 pipetu.


Složení: Fipronilum 134 mg v 1 pipetě 1,34 ml. Butylhydroxyanisolum, Butylhydroxytoluenum, Povidonum K-16,5, Polysorbatum 80, Ethanolum 96%, Diethylenglycoli monoethylether.

Použití: Nepoužívejte u štěňat mladších 2 měsíců a/anebo u psů vážících méně než 1 kg. Nevhodné k použití u nemocných zvířat nebo zvířat v rekonvalescenci. Nepoužívejte v případě přecitlivělosti na léčivou látku nebo na některou z pomocných látek. Použití v průběhu březosti nebo laktace pouze po doporučení veterinárním lékařem. Vyvarujte se častému koupání/namáčení ve vodě nebo šamponování zvířete.

Přípravek nebrání přichycení klíšťat k zvířeti. Jestliže bylo zvíře ošetřeno před napadení klíšťaty, budou klíšťata usmrcena v prvních 24-48 hodinách po přichycení. To se většinou stane před nasátím, čímž je riziko přenosu infekčních chorob minimalizováno. 
Rozhrňte srst zvířete tak, aby byla vidět kůže. Přiložte hrot pipety na kůži, jemně pipetu stlačte a vyprázdněte její obsah mezi lopatky psa. Stlačte pipetu vícekrát pro ujištění, že je dávka kompletní. V případě nadměrného zvlhčení srsti přípravkem se může vytvořit mastná skvrna v místě ošetření. Skvrna zmizí do 24 hodin po aplikaci.

Přípravek aplikujte na místo, kde si jej zvíře nemůže olízat a zajistěte, aby si jej zvířata po ošetření neolizovala navzájem. Neaplikujte na rány nebo poškozenou kůži. Nemanipulujte s ošetřenými zvířaty a zamezte kontaktu dětí s nimi, dokud aplikovaný přípravek nezaschne.


Dávkování:

Aplikujte na kůži v závislosti na hmotnosti zvířete podle následujíci tabulky: 

Psi o hmotnosti 2-10 kg - obsah jedné tuby o objemu 0,67 ml (S). 
Psi o hmotnosti 10-20 kg: obsah jedné tuby o objemu 1,34 ml (M). 
Psi o hmotnosti 20-40 kg: obsah jedné tuby o objemu 2,68 ml (L). 
Psi o hmotnosti nad 40 kg - obsah jedné tuby o objemu 4,02 ml (XL).

Jedna tuba 4,02 ml a jedna pipeta vhodné menší velikosti pro psy vážící nad 60 kg ž.hm.

Doporučený minimální interval mezi aplikacemi je 4 týdny.

Doplňkové parametry

Kategorie: Antiparazitika
Hmotnost: 0.01 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: