SLEVA 4% při nákupu nad 2799,- / SLEVA 2% při nákupu nad 1499,- /

Dog Activity GAMBLE TOWER ø 25 x 27 cm

Kód: 05320168
Značka: Trixie
515 Kč –25 %
Dog Activity GAMBLE TOWER ø 25 x 27 cm
515 Kč –25 % 384 Kč
Odešleme co nejrychleji
Můžeme doručit do:
29.2.2024
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Inteligentní hra pro psy. V plastové věži jsou integrovaná dvě patra na která se dají pamlsky. Pes musí patra vytáhnout a pamlsky mu poté propadnou dolů, kde si je sní.

Psi jsou velice inteligentní zvířata a proto touží být zaměstnáni nejen fyzicky, ale i psychicky. Pro tento účel jsou tu tyto inteligentní hry. V naší nabídce jich najdete několik v různých úrovních. 

Tato hra je pro psí začátečníky v oblasti inteligentních her. Pravidelným tréninkem se pes zdokonaluje.

Hra by měla být pravidelně čištěna.

Dog Activity GAMBLE TOWER 25x33x25 cm

Všeobecné informace

1/ tato hra je určena pro spojení hry člověka se psem. Nenechávejte psa bez dozoru s touto hračkou.

2/ Postavte hru na místo, které dovolí psovi chodit kolem dokola, aby si našel ideální hrací pozici.

3/ Ke hře vyberte klidnou atmosféru. Doporučujeme trénink „jeden ku jednomu“ (pokud máte více jak jednoho psa, trénujte je zvlášť).

4/ Vyberte si nízké cíle a od svého psa si moc neslibujte. Tím získáte mnoho legrace při tréninku. 

5/ Rozdělte si cvičení do několika sekcí, abyste zabránili přetížení psa (max. 15 min.) a opakujte několikrát denně. 

6/ Ze začátku psovi pomožte úkol vykonat, aby neztratil motivaci. Hlavně v začátku je důležité, aby se pes připojil do hry s pozitivním výsledkem, který nastane, pokud je úspěch rychlý a dostane za něj odměnu. Ze začátku můžete psovi dát odměnu i za to, že hru vyzkouší. Jakmile pes zjistí, že je to „hra o jídlo“, brzy pochopí cvičení a užije si zábavu. 

7/ Pokud pes nevykoná úkol, zkuste ho podpořit komplimenty a hlazením. Klidně se vraťte o krok zpět, pokud pes nedosáhne dalšího cíle. Nikdy psa nehubujte ani netrestejte. 

8/ Abyste vyburcovali zájem u psa, tak ze začátku naplňte tuby pamlsky za jeho přítomnosti. Abyste zvýšili obtížnost, můžete to udělat za jeho nepřítomnosti. 

9/ Zvolte správný čas startu. Pokud je pes nakrmen, počkejte asi 1,5 hodiny, než začnete. Můžete psa také při hře nakrmit, pokud pamlsky zaměníte za granule. 

10/ Vždy začněte hru se signálem např. HRA a skončete se signálem např. STOP, ihned po tom, co pes získá všechny odměny. Pokud pes na signály slyší, tak ho odměňte dalším pamlskem a tím zajistíte klidné a pozitivní ukončení hry. 

11/ Trénink by měl být vždy zakončen pocitem úspěchu.

Upozornění: V této hře existuje „správně“ i „špatně“. Každý pes, jako i člověk, jsou individuální a je třeba najít si vlastní řešení. Nechte psa rozhodnout, zda úkol vykoná čenichem nebo packou, zda táhne nebo tlačí díly a v jakém pořadí. To znamená, že Váš pes se může lišit v názoru na následující instrukce, které jsou pouze doporučené jako možnost, jak pracovat jednoduše a smysluplně se psem. Váš pes tudíž může ukázat postupy nebo tendence, které nejsou popsány níže. Všeobecným pravidlem však je, nenechat psa vzít hračku pryč nebo ji rozbít (to je často signálem zklamání nebo nadměrné zátěže).

Přejeme Vám a Vašemu psovi hodně zábavy a úspěchu v různých cvičeních.

Trénink:

Prosím přidávejte jedno cvičení po druhém. Nezvyšujte úroveň zátěže před tím, než pes vykoná určité cvičení. Pochvalte psa po každé úspěšné akci.

Trénink může začít:

VĚŽ 

1/ Používejte pouze suché pamlsky, které se jednoduše a bez obtíží vyndají z věže ven. 

2/ Nejdříve vyndejte všechny zásuvky. Vhoďte odměnu do věže a ukažte psovi, jak ji dostane z věžní základny. Nechte psa odměnu sníst a opakujte několikrát cvičení. Pes se naučí, že vždy dostane odměnu z otevřené základny věže.

3/ Umístěte nějaké pamlsky za přítomnosti psa do nejnižší zásuvky. Pro ulehčení zásuvku nezavírejte úplně do věže. Tím pádem jen lehkým zatáhnutím vypadnou pamlsky ven. Psovi dejte hrací signál např. HRA. Bude se pokoušet vytáhnout zásuvku. Pokud bude mít pes problém, pomožte mu. Ukažte psovi, jak vytáhnout zásuvku pomocí smyček. Abyste připoutali pozornost na smyčku, můžete pro začátek odměnit nos a čenich. Pochvalte dobře psa, hlavně při prvním pokusu. 

4/ Opakujte toto cvičení dokud pes nepochopí, že dostane odměnu, když vytáhne zásuvku. 

5/ Pro zvýšení obtížnosti pokaždé zasuňte zásuvky více do věže. 

6/ Jakmile pes pochopí, jak dostat pamlsek ven, použijte druhou zásuvku. Dejte pamlsky na obě zásuvky. 

7/ Jakmile pochopí postup při dvou zásuvkách, můžete přidat i třetí. Ujistěte se, že je na věži víčko, aby pes nechtěl pamlsky vyndat vrchem. 

8/ Až si bude pes bez problémů vědět rady se třemi zásuvkami, můžeme obtížnost ještě zvýšit. Položte odměnu na horní zásuvku a/nebo na druhou zásuvku, ale zasuňte je úplně do věže. Nyní pes musí otevřít všechny zásuvky – i ty prázdné – aby dostal odměnu.

KUŽELKY:

1/ Trénink začněte s jednou kuželkou. Vložte odměnu do důlku pod kuželku a pak umístěte kuželku do vytvořených drážek na dřevěném prkénku. Nadzvedněte kuželku a ukažte psovi, co je tam schované. Nyní nechte psa, aby kuželku sám oddělal čenichem, aby dostal odměnu. 

2/ Opakujte toto cvičení několikrát, než bude pes schopen kuželku oddělat a sníst odměnu bez problémů. Nyní vyzvěte Vašeho psa znovu ke hře po umístění odměny pod druhou kuželku na dřevěné prkénko. Abyste nepřetěžovali psa v samém začátku, prosím vložte chutný pamlsek pod každou kuželku.

Pokud si pes zvládne hrát s věží i kuželkami, pak zkombinujte tyto elementy dohromady a vytvořte tak pokaždé novou výzvu pro Vašeho psa.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: